Branżowe artykuły firmowe

You are here:   Home > marynarki sportowe

marynarki sportowe

spodnie męskie oraz marynarki sportowe dla mężczyzn.


Rośliny rzeżuchy są niewielkie i mają drobne, pierzaste, nieregularnie powcinane liście, często kędzierzawe. Częścią jadalną marynarki sportowe jest cała nadziemna część rośliny w bardzo wczesnej fazie wzrostu. Rzeżucha jest rośliną o bardzo krótkim okresie wegetacji, wynoszącym w uprawie gruntowej 14-30 dni, a w uprawie po szkłem tylko 7-15 dni. Rośliny nie zebrane w porę szybko wybijają w pędy kwiatowe.
yartość odżywcza. Rzeżucha zawiera dużo witaminy C, BI, pro witaminę A, e żelaza i potasu oraz olejek eteryczny, w skład którego wchodzi siarka. 'daje on roślinie ostry smak i wpływa pobudzająco marynarki męskie na apetyt. Spożywa się -zuchę w postaci surówek z oliwą i cytryną lub stosuje jako przyprawę do tek z innych warzyw. Ze względu na dużą wartość biologiczną rzeżucha jest • r°zpowszechniona w północno-zachodniej Europie. Uprawa rzeżuchy atwa. dlatego zasługuje i u nas na większe zainteresowanie.
Uprawa i pielęgnowanie. Rzeżuchę można uprawiać na zagonie, w inspekc-jak również w mieszkaniu. Nasiona wysiewa się jak najwcześniej na wios ' w ilości l O g/m2 w rzędach co 10-15 cm. umieszczając spodnie męskie je bardzo płytko. Sie można powtarzać co 2 tygodnie, unikając jednak uprawy rzeżuchy po sobj i po innych roślinach krzyżowych ze względu na niebezpieczeństwo choróh i szkodników. Jeżeli na młodych roślinach odzież męska pojawią się pchełki, można i zwalczać jedynie zraszając zagon wodą. Środków chemicznych nie stosuje sie ze względu na krótki okres wegetacji rzeżuchy.
Pielęgnowanie rzeżuchy polega na jednorazowym pieleniu i podlewaniu Nawożenia nie stosuje się.
Uprawiając rzeżuchę w inspekcie, nasiona wysiewa się rzutowo, w ilości 100-200 g/m2, do płytkich skrzynek, pudełek kartonowych lub plastykowych napełnionych warstwą ziemi grubości 3-5 cm. Nasion można nie przykrywać, ale trzeba je lekko przyklepać. Podłożem dla rzeżuchy może być również torf. trociny, rozdrobniony papier gazetowy lub tektura dobrze nasycona wodą.
W mieszkaniu można wysiewać rzeżuchę kurtki męskie do doniczek, a nawet na talerzu wyłożonym wilgotną ligniną. Najszybciej kiełkuje rzeżucha w temperaturze 20-22°C. Po dwóch dniach należy ją przenieść do dobrze oświetlonego pomieszczenia o temperaturze 12-15°C. Po 4-0 dniach rośliny wyrastają do wysokości około 6 cm i nadają się do spożycia. W niższej temperaturze rzeżucha rośnie dłużej i zawiera kurtki wiosenne więcej olejku, co jest przyczyną zbyt ostrego smaku.
Zbiór. Gdy rośliny osiągną wysokość 6-8 cm ścina się je nożem lub nożyczkami. Jeżeli rośliny nadmiernie wyrosną, to można odzież męska ściąć tylko górne części łodygi. Jeżeli gleba jest dostatecznie wilgotna, to rzeżucha odrasta i po pewnym czasie można ją zebrać po raz drugi.


Powered by CMSimple_XH | Template by CMSimple_XH | test (X)html | test css | Login